altمن حقیقتاً هر چه فکر کردم، دیدم نمی‌توانم این مطلب - قمه‌زدن - را که قطعاً یک خلاف و یک بدعت است، به اطّلاع مردم عزیزمان نرسانم. این کار را نکنند. بنده راضی نیستم. اگر کسی تظاهر به این معنا کند که بخواهد قمه بزند، من قلباً از اوناراضی‌ام.
 

نشریه رهنامه

 

1

اوقات شرعی


No Image
رئیس شورای حوزه علمیه استان بوشهر: نیازمند راه اندازی رشته های تخصصی تاریخ، کلام و تفسیر در استان بوشهر هستیم چاپ فرستادن به ایمیل

حجت الاسلام والمسلمین صفایی بوشهریآیت الله غلامعلی صفایی بوشهری امروز در مراسم افتتاحیه رشته تخصصی کلام اسلامی سطح 2 که در این مرکز تخصصی برگزار شد گفت: معنای رشته تخصصی مراعات جامعیت عام در تحصیل و توجه ویژه به یک رشته تخصصی و قوی کار کردن در آن است.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر با بیان اینکه در استان به رشته های تخصصی همچون تاریخ، کلام و تفسیر نیاز داریم اظهار داشت: رشته تخصصی کلام اسلامی سطح 2 اولین رشته تخصصی علوم حوزوی در استان است و ان شالله در سال های آتی رشته های تخصصی دیگر را راه اندازی خواهیم کرد.

رئیس شورای حوزه علمیه استان بوشهر با بیان اینکه امید داریم در سال آینده بتوان دانشگاه ادیان و مذاهب را در استان راه اندازی کنیم ابراز داشت: در نشست هایی که با مسؤولان امر داشته ایم موافقت های اولیه برای راه اندازی آن گرفته شده است.

وی افزود: استان بوشهر استانی پر بار به لحاظ علمی و بر اساس برنامه و چشم انداز تدوین شده با حساب و کتاب پیش خواهد رفت.

آیت الله صفایی بوشهری در توصیه ای به طلاب رشته تخصصی کلام اسلامی سطح 2 گفت: با توجه به اینکه اولین افراد محصل در این رشته تخصصی هستید باید سعی و تلاش مضاعفی داشته باشید و قوی کار کنید تا برای دیگر طلاب ایجاد انگیزه شود. همچنین اساتید با مطالعه ای مضاعف به امر تدریس کتب این رشته بپردازند.

امام جمعه بوشهر خواستار تاسیس کتابخانه تخصصی رشته کلام اسلامی سطح 2 متشکل از کتب و نرم افزار های آن شد.

نماینده ولی فقیه در استان بیان داشت: علم خود را به جامعه منتقل کنید و با حضور در بین مردم و به ویژه در فضای مجازی به شبهاتی که برای مردم پیش می آید پاسخ دهید.

برگزاری کرسی های نظریه پردازی در بحث کلام اسلامی پیشنهادی بود که آیت الله صفایی بوشهری در ادامه سخنان خود مطرح کرد.

 
0 امتیاز

دیدگاه شما

افزودن نظربرای نمایش تصویر جدید کلیک کنید.
No Image
No Image No Image No Image

ویژه نامه

دشتستان بندر بوشهر دشتی بندر دیر کنگان
 
No Image No Image