altمن حقیقتاً هر چه فکر کردم، دیدم نمی‌توانم این مطلب - قمه‌زدن - را که قطعاً یک خلاف و یک بدعت است، به اطّلاع مردم عزیزمان نرسانم. این کار را نکنند. بنده راضی نیستم. اگر کسی تظاهر به این معنا کند که بخواهد قمه بزند، من قلباً از اوناراضی‌ام.
 

نشریه رهنامه

 

1

No Image
واکنش آیت‌الله العظمی وحید به تحریف سخنانشان چاپ فرستادن به ایمیل

حضرت آیت الله وحید خراسانی از کسانی که سخنان این مرجع تقلید را تحریف کرده اند انتقاد کردند. حضرت آیت الله وحید خراسانی امروز در ابتدای درس خارج فقه خود، ضمن رد شایعاتی که اخیرا علیه ایشان منتشر شده بود،  گفتند: مطالبی که در این درس بیان می شود برای علماست و نه برای جهال، تحریف مطالب، موجب لعن خداست. خدا لعنت کند آن کسانی که "یحرفون الکلم عن مواضعه"،آنچه ما نگفتیم به ما نسبت می دهند.

معظم له در ادامه ضمن اشاره به شایعه مذکور بیان داشتند: ما نگفتیم: نبش قبر آن دو(عمر و ابوبکر)، واجب است و جنازه آنها را باید بیرون آورد، بلکه این نتیجه گفته خود صدیق ابوبکر است که گفت: نَحْنُ مَعاشِرَ الْأَنْبِیاءِ لا نُوَرِّثُ ما تَرَکْناهُ صَدَقَة- ما انبیا ارث نمی گذاریم و هرچه از ما می ماند صدقه می باشد.

ایشان در توضیح و بیان سخن مذکور گفتند: در مبحث حجیت ظواهر ثابت شده، هر سخنی بر آنچه که مطابق با آن و یا ملازم آشکار با آن است، دلالت دارد و حجت و برهان است، بنابر این نتیجه این گفته صدیق(ابوبکر) در مقابل صدیقه کبری این می شود که آن صدقه، حق جمیع مسلمین است و هر مؤمنی از خانه رسول خدا(صلی الله علیه وآله) مورد این صدقه است و بر دفن آن دو در آنجا حق اعتراض دارد.

حضرت آیت الله وحید خراسانی، سپس با اشاره به بحثهایی که در غصب مال می باشد، بیان داشتند: این جا، این سؤال مطرح می شود: آیا دفن آن دو در آن مکان به اذن همه مسلمین (از زمان رسول خدا تا قیامت) بود و یا چنین اجازه ای نبود؟ بین نفی و اثبات منزله ای نیست. چنین اجازه ای از همه مسلمین نبود، بنابر این آنان به مقتضای حقشان چنان حقی دارند.

 
0 امتیاز

دیدگاه شما

افزودن نظربرای نمایش تصویر جدید کلیک کنید.
No Image
No Image No Image No Image

ویژه نامه

دشتستان بندر بوشهر دشتی بندر دیر کنگان
 
No Image No Image