altمن حقیقتاً هر چه فکر کردم، دیدم نمی‌توانم این مطلب - قمه‌زدن - را که قطعاً یک خلاف و یک بدعت است، به اطّلاع مردم عزیزمان نرسانم. این کار را نکنند. بنده راضی نیستم. اگر کسی تظاهر به این معنا کند که بخواهد قمه بزند، من قلباً از اوناراضی‌ام.
 

نشریه رهنامه

 

1

اوقات شرعی


No Image
طلاب مدرسه علمیه مهدی موعود(عج)دیر با آیت الله حسینی بوشهری دیدار کردند چاپ فرستادن به ایمیل

دیدار طلاب مدرسه علمیه مهدی موعود(عج) شهرستان دیر با آیت الله حسینی بوشهری در جامعه مدرسین قم برگزارشد.

آیت الله سید هاشم حسینی بوشهری در این دیدار گفت: دوران طلبگی و سربازی امام زمان فرصت مغتنمی است که همه ما باید قدر آن را بدانیم، شما میتوانستید به دانشگاه بروید مدرکی کسب کنید و شغلی دیگری را برگزینید اما آمده اید سربازی امام زمان(عج) را برعهده بگیرید و با شناخت از روحانیت و مراجع تقلید این قدم بزرگ را برداشته اید. قدر خودتان را بدانیدکه چه راهی را میخواهید طی بکنید و این راه بسیار ارزشمند است.

وی در ادامه با بیان اینکه انسانها سه نوع می توانند باشند ابراز داشت: نوع اول این که انسان حالت ایستایی داشته باشد یعنی طلبه چند سال در حوزه است اما بین سال اول طلبگی و سال های بعدی تغییری ایجاد نشود. از نظر علمی و عملی همان انسان قبلی است.

نماینده مردم استان بوشهر در مجلس خبرگان رهبری در بیان نوع دوم گفت: نوع دوم انسان پسرفت و عقبگرد داشته باشد. طلبه نه تنها جلو نرفته بلکه پس رفت نیز داشته باشد یعنی طلبه سال اول طلبگی توجه به نمازشب داشته باشد و خیلی مسائل را رعایت میکرده ولی خدای ناخواسته مدتی بعد به لحاظ روحی و معنوی پس رفت کرده است به جای پیشرفت پس رفت کرده است این خطرناک است که ان شاالله دراین طلبه ها این دو نوع وجود نداشته باشد.

آیت الله حسینی بوشهری در بیان نوع سوم گفت: نوع سوم انسان درحال پیشرفت باشد وخیرش به دیگران برسد یعنی طلبه هفته دوم بهتر از هفته اول، ماه دوم بهتراز ماه اول طلبگی، سال ششم طلبگی قابل مقایسه نیست با طلبه سال اول و از لحاظ اخلاقی وعلمی پیشرفت کرده است و مورد غبطه دیگران است ان شاالله طلاب از نوع سوم باشند.

وی در پایان با آرزوی توفیق سعادت و هدایت برای طلاب گفت: از زمان فرصتتان در حوزه نهایت استفاده را کنید.

alt

alt

alt

alt

 
0 امتیاز

دیدگاه شما

افزودن نظربرای نمایش تصویر جدید کلیک کنید.
No Image
No Image No Image No Image

ویژه نامه

دشتستان بندر بوشهر دشتی بندر دیر کنگان
 
No Image No Image