altمن حقیقتاً هر چه فکر کردم، دیدم نمی‌توانم این مطلب - قمه‌زدن - را که قطعاً یک خلاف و یک بدعت است، به اطّلاع مردم عزیزمان نرسانم. این کار را نکنند. بنده راضی نیستم. اگر کسی تظاهر به این معنا کند که بخواهد قمه بزند، من قلباً از اوناراضی‌ام.
 

نشریه رهنامه

 

1

اوقات شرعی


No Image
عساکره طلبه مدرسه علمیه کنگان برگزیده سوم جشنواره کشوری علامه حلی شد چاپ فرستادن به ایمیل

میثم عساکره 23 ساله، طلبة پایة3 مدرسة علمیة علی­ بن­­ ابی­طالب (ع) کنگان است که توانسته است در امر فعالیت های پژوهشی موفق و برای حوزه علمیه شهر خود و نیز استان افتخار آفرین باشد. وی در جشنواره علامه حلی مقطع استانی توانست رتبه دوم را از آن خود کند و به همین جهت مقاله این طلبه جهت ارزیابی در مرحله کشوری جشنواره علامه حلی به دبیرخانه ارسال شد.

پس از ارزیابی های به عمل آمده مقاله عساکره با کسب امتیازات لازم در بین طلاب کشور در هشتمین جشنواره علامه حلی رتبه سوم را به خود اختصاص داد.

عساکره پس از این موفقیت عوامل موفقیت خود را در امر پژوهش داشتن پشتکار، ریزبینی و قدرت تحلیل در مسائل دینی و همچنین تسلط بر زبان عربی که زبان قرآن و أهل بیت علیهم السلام است و دعای پدر و مادرش عنوان کرد و گفت: شاید بتوان همه این عوامل یک طرف گذشت و دعای مادرم طرف دیگر.

این طلبه مدرسه علمیه علی بن ابیطالب(ع) درباره اوضاع و احوال پژوهش در مدرسه علمیه کنگان گفت: با اطلاعی که از خط مشی معاونت پژوهش حوزه علمیة استان بوشهر دارم و پشتکاری که این معاونت دارد، امر پژوهش خوب و درحال پیشرفت و قابل ارتقا است ولی به طور کلی در استان بوشهر متاسفانه اطلاع کافی ندارم.

عساکره درباره برگزاری جشنواره های پژوهشی علامه بلادی و حلی وتاثیر آن در ارتقای پژوهش طلاب گفت: به طور کلی تشویق طلاب در امر پژوهش پسندیده و مطلوب است، و با هر شیوه­ای که بتوان آن­ها را در این امر موفق تر کرد بسیار خوب و توصیه بزرگان هم همین است.

وی افزود: به طور ویژه برگزاری دو جشنواره علامه حلی و علامة بلادی یک روحیه پژوهشی به طلاب این استان بخشید که باید قدردان برگزار کنندگان این جشنواره بود. با این حال برگزاری این دو جشنواره در استان خلأهایی دارد که با مدیریت مناسب تر و با استفاده از آراء طلاب استان می توان آنها را پر کرد.

 
0 امتیاز

دیدگاه شما

افزودن نظربرای نمایش تصویر جدید کلیک کنید.
No Image
No Image No Image No Image

ویژه نامه

دشتستان بندر بوشهر دشتی بندر دیر کنگان
 
No Image No Image