altمن حقیقتاً هر چه فکر کردم، دیدم نمی‌توانم این مطلب - قمه‌زدن - را که قطعاً یک خلاف و یک بدعت است، به اطّلاع مردم عزیزمان نرسانم. این کار را نکنند. بنده راضی نیستم. اگر کسی تظاهر به این معنا کند که بخواهد قمه بزند، من قلباً از اوناراضی‌ام.
 

نشریه رهنامه

 

1

اوقات شرعی


No Image
حجت الاسلام خدری: طلبه ای که صرفاً تحصیل می کند نمی تواند انقلابی باشد چاپ فرستادن به ایمیل

 حجت الاسلام رضا خدری صبح امروز در دیدار با طلاب مدرسه علمیه علی بن ابیطالب(ع) کنگان با بیان اینکه توقع مردم از طلاب در پاسخ به شبهات توقع بجایی است گفت: تکیه مردم به روحانیت است و این کار را باید به فال نیک گرفت؛ جوانی که این تکیه را از دست می دهد از نظر روحی دچار مشکل می شود.

مدیر حوزه علمیه استان بوشهر بر حفظ دوستی ها با مردم تاکید کرد و اظهار داشت: نزدیک شدن به مردم و رفاقت با آنها تاثیر بسزایی در روش هدایت جامعه توسط روحانیت دارد.

وی بر لزوم انجام کارهای فرهنگی متناسب با سطح علمی طلبه تاکید کرد و بیان داشت: طلبه ای که پایه یک باشد نمی تواند کاری را که طلبه پایه 10 برای خود تعریف می کند را برگزیند و به ویژه در فعالیت های فرهنگی رعایت سطح و حدود بسیار باید مورد توجه باشد و عدم رعایت آن حواشی را در پی خواهد داشت.

alt

استاد حوزه علمیه بر انجام کارهای فرهنگی با رعایت فضائل اخلاقی تاکید کرد و افزود: از کار فرهنگی فاصله نگیرید چراکه فاصله گرفتن از آن ضرر را به همراه دارد.

حجت الاسلام خدری با بیان اینکه طلبه باید مردم گرا باشد ابراز داشت: ما آمده ایم که درس بخوانیم تا مردم را هدایت کنیم پس با مردم رفیق شوید و خود را از آنها جدا نکنید.

مدیر حوزه علمیه استان بوشهر معیار طلبه خوب را انقلابی بودن آن عنوان کرد و اظهار داشت: طلبه انقلابی می تواند حوزه انقلابی را شکل دهد و طلبه ای که صرفاً تحصیل می کند نمی تواند انقلابی باشد.

alt

 
0 امتیاز

دیدگاه شما

افزودن نظربرای نمایش تصویر جدید کلیک کنید.
No Image
No Image No Image No Image

سامانه ارتباطي طلاب با مركز مديريت حوزه هاي علميه ، سامانه جامع ارتباطات طلاب و مرکز مدیریت حوزه های علمیه ، مرکز فناوری اطلاعات و ارتباطات سامانه ارتباطی طلاب با مركز مديريت حوزه هاي علميه : اين سامانه جهت انعکاس نظرات و پیشنهادات طلاب پیرامون مرکز مدیریت حوزه های علمیه ،با هدف همفکری جهت ارتقا سطح کیفی ساماندهی، قانون گذاری و مدیریتی راه اندازی شده است. سامانه ارتباطی طلاب و روحانیون محترم با نام صفیر جهت انعکاس نظرات و پیشنهادات پیرامون مرکز مدیریت حوزه های علمیه و با هدف استفاده از نظرات سازنده ، جهت ارتقا سطح کیفی ساماندهی ، قانون گذاری و مدیریتی راه اندازی شد.

ویژه نامه

دشتستان بندر بوشهر دشتی بندر دیر کنگان
 
No Image No Image