altمن حقیقتاً هر چه فکر کردم، دیدم نمی‌توانم این مطلب - قمه‌زدن - را که قطعاً یک خلاف و یک بدعت است، به اطّلاع مردم عزیزمان نرسانم. این کار را نکنند. بنده راضی نیستم. اگر کسی تظاهر به این معنا کند که بخواهد قمه بزند، من قلباً از اوناراضی‌ام.
 

نشریه رهنامه

 

1

No Image
دو جوان مسلمان در نزدیکی مسجد مورد شلیک گلوله قرار گرفتند چاپ فرستادن به ایمیل

دو جوان مسلمان در نزدیکی یکی از مساجد شهر مینیاپولیس در ایالت مینه‌سوتای آمریکا در یک حمله اسلام‌هراسانه مورد شلیک گلوله قرار گرفته و مجروح شدند. در این حادثه پنج جوان مسلمان که قصد داشتند در مراسم ماه مبارک رمضان در مسجد شرکت کنند، سوار بر اتومبیل‌شان در حال حرکت به سوی محل اجرای مراسم بودند که توسط 2 مرد ناشناس سفید پوست متوقف می‌شوند.

به گفته جیلانی حسین مدیر شورای روابط اسلامی آمریکایی، ناشناسان پس از دادن القاب اهانت‌آمیز و ضداسلامی به آن‌ها، 7 گلوله به سمت اتومبیل قربانیان شلیک می‌کنند. در این حادثه دو جوان 19 و 22 ساله مورد اصابت گلوله از ناحیه پا قرار گرفته و به دانشگاه مرکز پزشکی مینه‌سوتا انتقال داده می‌شوند. پلیس مینیاپولیس روز پنج شنبه اعلام کرد که این حمله را در دسته جرایم نفرت‌محور طبقه بندی کرده‌ است.

شورای روابط اسلامی آمریکایی همچنین کنفرانس خبری جدیدی برگزار کرده و از پلیس محلی و اف بی آی خواستار بررسی این حادثه اسلام‌هراسی و انگیزه‌های ضداسلامی در پشت این حمله شد.

برپایه این گزارش به نقل از mic.com، با وجود که ایالت مینه‌سوتا در سال‌های اخیر شاهد جمعیت زیادی از مسلمانان سومالیایی مهاجر بوده‌است، با این حال این منطقه با حوادث ضداسلامی و ضدمسلمانان سومالیایی بسیاری روبرو بوده است.

برای مثال  هفته گذشته چند حمله ضداسلامی در این ناحیه رخ داد، گوشت خوک روی دسته در یک مغازه حلال اسلامی پیدا شد. همچنین داستان‌هایی از کودکان مسلمان شنیده شده که هم‌کلاسی‌هایشان به آن‌ها ، لقب داعشی یا تروریست می‌دادند.

حوادث اسلام‌هراسی در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا نیز به شدت افزایش یافته‌اند به طوری که طبق مطالعات دانشگاه جورج تاون در سال 2016، 180 حمله ضداسلامی از آغاز انتخابات ریاست جمهوری گزارش شده‌اند.

 
3 امتیاز

دیدگاه شما

افزودن نظربرای نمایش تصویر جدید کلیک کنید.
No Image
No Image No Image No Image

ویژه نامه

دشتستان بندر بوشهر دشتی بندر دیر کنگان
 
No Image No Image