altمن حقیقتاً هر چه فکر کردم، دیدم نمی‌توانم این مطلب - قمه‌زدن - را که قطعاً یک خلاف و یک بدعت است، به اطّلاع مردم عزیزمان نرسانم. این کار را نکنند. بنده راضی نیستم. اگر کسی تظاهر به این معنا کند که بخواهد قمه بزند، من قلباً از اوناراضی‌ام.
 

نشریه رهنامه

 

1

No Image
اعزام ۱۰ هزار مبلغ ماه مبارک رمضان به سراسر کشور چاپ فرستادن به ایمیل

حجت الاسلام احمد واعظی امروز در گردهمایی بزرگ مبلغان ماه مبارک رمضان در مسجد اعظم قم بیان داشت: بدون شک استقرار نظام جمهوری اسلامی ایران مرهون رهبری پیامبر گونه امام راحل بوده است.

رییس دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم اظهار داشت: جامعه اسلامی بدون دولت اسلام محقق نمی شود؛ نمی تواند جامعه در ابعاد مختلف اسلامی باشد اما اجزای آن اسلامی نشده باشد و این قدم مهمی است که باید برداشته شود.

وی ادامه داد: نهادهای حاکمیتی باید منطبق با ارزش های اسلامی باشد؛ تشکیل جامعه اسلامی و حرکت به سمت تشکیل تمدن اسلامی از اهداف اصلی جمهوری اسلامی ایران است؛ برای محقق شدن این اهداف راه طولانی در پیش است و بار سنگینی را در زمینه حفظ و تحقق اهداف جمهوری اسلامی ایران بر روی دوش حوزه علمیه قرار داده است.

حجت الاسلام واعظی افزود: از این جهت بار سنگینی بر دوش حوزه علمیه است که امام خمینی(ره) برآمده از حوزه علمیه است؛ حوزه علمیه و نهادهای روحانیت با نظام اسلامی و جمهوری اسلامی عجین شده اند.

رییس دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم بیان داشت: تولید محتوا و نظریه پردازی، هدایت سیاسی مردم، آگاهی بخشی و استخراج آنچه جامعه اسلامی به آن احتیاج دارد، برعهده حوزه علمیه است.

وی ابراز داشت: این مایه افتخار ماست که روحانیت در انتقال معارف الهی بدون کوچک ترین توقعی در صحنه حاضر است؛ رسالت بزرگ حوزه های علمیه پراکنده کردن عطر معنویت و اخلاق در جامعه است و بهترین زمان برای این کار، ماه مبارک رمضان است، چرا که جامعه آمادگی پذیرش این معارف الهی را دارد.

حجت الاسلام واعظی خاطرنشان کرد: در سال 1393 حدود 7 هزار مبلغ در محرم و در ماه مبارک رمضان اعزام شده بود و در سال گذشته این تعداد را به 9 هزار و 500 نفر رساندیم؛ همچنان در تلاش برای افزایش تعداد مبلغان هستیم.

وی در پایان بیان داشت: از سال گذشته تصمیم گرفته شده که تعداد مبلغان را حداقل به 10 هزار نفر افزایش دهیم تا به امید خدا بخش های وسیع تری از جامعه از معارف قرآن و اهل بیت(ع) بهره مند شوند.

 
3 امتیاز

دیدگاه شما

افزودن نظربرای نمایش تصویر جدید کلیک کنید.
No Image
No Image No Image No Image

ویژه نامه

دشتستان بندر بوشهر دشتی بندر دیر کنگان
 
No Image No Image