altمن حقیقتاً هر چه فکر کردم، دیدم نمی‌توانم این مطلب - قمه‌زدن - را که قطعاً یک خلاف و یک بدعت است، به اطّلاع مردم عزیزمان نرسانم. این کار را نکنند. بنده راضی نیستم. اگر کسی تظاهر به این معنا کند که بخواهد قمه بزند، من قلباً از اوناراضی‌ام.
 

نشریه رهنامه

 

1

اوقات شرعی


No Image
آیت‌الله‌العظمی نوری همدانی هشدار داد:ترویج سکولاریسم با شعار شخصی‌سازی اسلام / بعد از فتنه 12 سفر استانی انجام دادم

مرجع بزرگ شیعیان جهان با اشاره به تلاش دشمنان برای جدایی دین از سیاست افزود: تبلیغ سکولاریسم برای شخصی نشان دادن دین اسلام است.

آیت‌الله‌العظمی حسین نوری همدانی ظهر امروز در اجتماع عظیم مردم دشتستان با اشاره به ولایت‌مداری مردم دشتستان اظهار داشت: مردم دشتستان قبل از انقلاب در مبارزه با رژیم طاغوت همواره حضور داشته‌اند و در دوران بعد از انقلاب نیز در دفاع مقدس و سایر عرصه‌ها حضور داشته‌اند.

وی افزود: تعداد بالای ایثارگران و جانبازان و شهدای دشتستان نشان دهنده حضور همیشگی مردم ولایت‌مدار دشتستان در عرصه دفاع از نظام اسلامی است.

این مرجع تقلید با تاکید بر لزوم شکرگذاری نعمت‌ها خاطرنشان کرد: یکی از موضوعات مهمی که در قرآن به آن تاکید شده شکرگذاری نعمت‌هاست و اگر شکر نکنیم نعمت‌ها کاهش می‌یابد.

آیت‌الله نوری همدانی با بیان اینکه یکی از نعمت‌های مهم ما نعمت انقلاب اسلامی است افزود: انقلاب اسلامی حاصل دسترنج شهدا و جانبازان است که باید با درک نعمت انقلاب اسلامی، شکر نعمت را به جا آوریم.

وی با معرفی صحیفه نور و وصیت‌نامه امام خمینی(ره) برای مطالعه مردم اذعان داشت: حاصل تجارب گرانبهای امام عظیم‌الشان در این کتب موجود است و مطالعه آنها گامی در شناخت نعمت انقلاب اسلامی است.

مرجع تقلید شیعیان جهان در ادامه به دشمنی‌های استکبار با اسلام اشاره کرد و یادآور شد: دشمنان احساس کرده‌اند که دین اسلام زحمات آنها طی قرون و اعصار را از بین برده و به همین دلیل به مبارزه با اسلام پرداخته‌اند. 

تبلیغ جدایی دین از سیاست برای شخصی نشان دادن اسلام

نوری همدانی با اشاره به تبلیغ دشمنان برای جدایی دین از سیاست افزود: تبلیغات جدایی دین از سیاست برای سرگرم کردن مردم به امور دینی و شخصی نشان دادن دین اسلام است.

وی بیان کرد: دشمنان همچنین برای بدبین کردن زنان به اسلام نیز سعی کرده‌اند ترویج کنند که دین اسلام دیدگاه منفی به زن دارد.

این مرجع بزرگ شیعیان جهان گفت: در کتاب جایگاه بانوان در اسلام به شبهات در این زمینه پاسخ داده‌ام و جایگاه حقیقی زنان تبیین شده است.

آیت‌الله نوری همدانی با اشاره به سومین هجمه دشمنان اظهار داشت: سومین هجمه دشمنان علیه اسلام این است که اسلام را طرفدار اغنیا و ثروتمندان نشان می‌دهند و می‌خواهند بین اسلام و فقرا فاصله بیندازند.

وی با اشاره به سفرهای استانی خود نیز خاطرنشان کرد: بعد از فتنه 88 این دوازدهمین سفر استانی من است و در واقع بعد از جریان فتنه شرایطی به وجود آمد که به استان‌ها سفر کنیم.

آیت‌الله نوری همدانی با ابراز رضایت از وضعیت ولایت‌مداری در استان بوشهر تصریح کرد: مردم استان بوشهر مردمی ولایت‌مدار و طرفدار ارزش‌های اسلامی هستند.

 
No Image
No Image No Image No Image

سامانه ارتباطي طلاب با مركز مديريت حوزه هاي علميه ، سامانه جامع ارتباطات طلاب و مرکز مدیریت حوزه های علمیه ، مرکز فناوری اطلاعات و ارتباطات سامانه ارتباطی طلاب با مركز مديريت حوزه هاي علميه : اين سامانه جهت انعکاس نظرات و پیشنهادات طلاب پیرامون مرکز مدیریت حوزه های علمیه ،با هدف همفکری جهت ارتقا سطح کیفی ساماندهی، قانون گذاری و مدیریتی راه اندازی شده است. سامانه ارتباطی طلاب و روحانیون محترم با نام صفیر جهت انعکاس نظرات و پیشنهادات پیرامون مرکز مدیریت حوزه های علمیه و با هدف استفاده از نظرات سازنده ، جهت ارتقا سطح کیفی ساماندهی ، قانون گذاری و مدیریتی راه اندازی شد.

ویژه نامه

دشتستان بندر بوشهر دشتی بندر دیر کنگان
 
No Image No Image